Kočičí sítě do okna

Jak zhotovit do okna síť, zabraňující odchodu vašich chlupatých mazlíčků, či prostě jen proti většímu hmyzu? Nemluvě o tom, že dnes jsou moderní i sítě velmi husté, proti pylu. V době, kdy je pomalu každý druhý alergický je to užitečné. Řešení celého problému výroby kočičí sítě je jednoduché a ani to nezabere příliš času. Maximálně tak hodinku.

Dřevo a barvu volte podle velikosti a typu okna. Do rozměrů zhruba metr na metr bohatě stačí hranolek o rozměru tak 1.5×3 cm, do větších oken bych přeci jen volil o něco masivnější kus dřeva. Síť musí být pochopitelně o něco menší, než je rozměr okenního výklenku v ideálním případě zůstává na každé straně tak milimetr. Výběr sítí v obchodech je opravdu velký, vše záleží, kolik chcete investovat a jaké další funkce má konstrukce mít (například i jako ochrana proti hmyzu či pylu).

Jednotlivá dřeva spojíme přišroubováním železných L. Je docela jedno, jestli je našroubujeme zevnitř, nebo z boku – vše záleží na tom, jaký vzhled nám bude nejvíc vyhovovat. Poté ještě celý výsledek natřeme, namoříme či jen zbrousíme, podle toho, co nám nejvíce vyhovuje.

Nejsnadnějším způsobem přidělání celé kočičí sítě jsou železné plechy s otvory. Přichytíme je v rohu konstrukce a následně přišroubujeme do zdi – samozřejmě zvenčí, nebo na tu stranu, kde neotevíráme okno. Je potřeba tak jeden až dva úchyty na metr délky, respektive síť na okno rozměru 2 x 1 metr je potřeba připevnit v rozích a ještě v prostředku delší strany.

V případě, že síť montujeme do dnes stále oblíbenější střešní nástavby a tudíž de facto do střechy, tak je nutné dávat pozor na vodotěsnost. Ovory v plechu kolem šroubů musí být následně zatmeleny či alespoň přetřeny barvou.