Skvrna od kávy

Káva je pro mnoho lidí velmi užitečným nápojem, bez kterého si nedokáží představit začátek každého dne. Ale při ranním spěchu a případné rozespalosti není nic neobvyklého, že se nám stane menší nehoda, která způsobí flíček na oblečení.

Nejlepší je, pokud zareagujete okamžitě – v takovém případě stačí posypat skvrnu od kávy solí a po několika minutách ji opláchnete vlažnou vodou. Po opláchnutí stačí už jen oblečení vyprat v klasickém prášku na praní, tak jak jste zvyklí a materiál či barva vyžaduje.

Samozřejmě může se stát, že ráno spěcháme a nebo že si skvrny nevšimneme hned na začátku a nebo prostě se nám to stane při nějaké jiné situaci, kdy nelze okamžitě reagovat.  V takovém případě zaschlou skvrnu od kávy pečlivě potřeme vatou nasáklou směsí vody a peroxidu vodíku, poté oblečení propláchneme ve vlažné vodě a dáme vyprat běžným způsobem. Místo směsi peroxidu s vodou lze také skvrnu potřít směsí glycerínu a lihu. Samozřejmě lze se spoléhat i na různé odstraňovače skvrn, ale u nich ne vždy je jistota, že správně zafungují.