Jak vyrobit lampion

Myslíte si, že by vaši zahradní party docela hezky obohatily barevné lampiony, ale nechce se vám nějaký lampion kupovat ? Nebo máte dojem, že ty v prodeji jsou nudné a ošklivé ? Není nic jednoduššího, než si takový hezký a originální lampion vyrobit doma – a výroba je tak „náročná“, že můžete plně zaměstnat i své děti od přibližně tří let nahoru.

Pro výrobu lampionu budeme potřebovat sklenice různých velikostí, barevný papír různých barev (musí být alespoň trochu průsvitný, jinak nedosáhneme potřebného efektu), umělé nebo usušené květiny (naprosto ideální jsou zahradní violky), jutové stuhy, lepidlo, nůžky a dobrou náladu.

Sklenice pečlivě otočíme papírem tak, aby je pečlivě zakryl ale zároveň aby nepřesahoval přes okraje. Kraje a dno přilepíme. Barevným papírem obtočený krček u sklenic ovážeme jutovou stuhou a uděláme na ní mašli. Na konec na každou sklenici přilepíme sušenou či umělou květinu. Voila a váš lampion je hotov, ani to nebolelo a zabralo to přibližně jen pět minut práce na každý.

Podobný lampion může být i doplňková dekorace na Halloween. V takovém případě vybereme spíše světlejší barevné papíry a potřebujeme k nim ještě černý neprůsvitný místo květiny, která je zbytečná. Sklenice obalíme stejně, ovážeme také stejně a právě místo kytky z černého papíru vystříhneme šikmé oči, bezzubá či nebezpečně zubatá ústa, prostě strašidelné obličejíky a nalepíme je na lampion.