Jak zalepit duši u kola

Každému cyklistovi jistě někdy píchla duše. Část  lidí s tímto problémem jde do servisu, ale při tom lepení duše není nic složitého a s trochou cviku to zvládne každý.

Nejprve sundáme kolo, potom z něj odstraníme opatrně plášť a duši. Musíme najít místo kde je duše prasklá (pokud to samozřejmě nevidíme rovnou) a to nejjednodušeji uděláme tak, že duši navlhčíme a mírně přifoukneme, v místě praskliny se nám začnou objevovat bublinky. Okolí praskliny odmastíme a malinko zbrousíme jemným smirkovým papírem. Na okolí praskliny naneseme trošku lepidla na prostor o maličko větší než záplata, chviličku ho necháme přischnout a poté naneseme lepidlo na záplatu a přitlačíme ji na prasklinu a několik minut (čas závisí od typu lepidla a bude na jeho obalu uveden) pevně přidržíme. Zalepenou duši přinapustíme, ponoříme do vody a tím zjistíme jestli nová záplata dobře těsní, nasadíme i z pláštěm zpět, ale před tím si pečlivě zrakem i hmatem zjistíme jestli někde v plášti nebo na kole není nějaká drobnost, která píchlou duši způsobila (střep, trn či něco podobného), jinak by samozřejmě celá práce vyšla na zmar.

1 Comment

  1. Kika

    Chtěla bych se zeptat, minulý rok v létě jsme koupili nové kolo. Normálně jsem na něm jazdila a tak, potom jsem ale bohužel píchla.. Vytáhla jsem dušu zalepila ji atd… Dala jsem ji dala zpátky do rámce pod plášť. Jenže, pak jsem ji chtěla nafouknout pumpičkou, ale nešlo to.. tak jsem myslela, že to špatně nebo moc málo foukám. No po nějaké dobje sem teda poprosila bratrance, jestli by mi to kolo(už zalepené) nafoukl kompresorem. Tak jsem foukali a taky to nešlo a zjistili jsme že to vůbec nejde dovnitř ten vzduch. Tak si myslím, že to bude asi něco s ventilkem nebo ne ? Prosím o radu co stím .. ;( Děkuji ..

Comments are closed