Kam s jízdními koly přes zimu?

Kladete si nyní pomalu tradiční podzimní otázku, kam s vaším milovaným jízdním kolem na zimu? Přeci jen příchod sněhu znamená období, kdy ho většina lidí nepoužívá. A sklepy, případně kůlny se s oblibou vykrádají a i když nemáte mašinu jako Armstrong, tak o ní nechcete přijít?

Ve spoustě starých domů jsou vysoké stropy. Konkrétně třeba 350 cm či i víc. Tam lze uplatnit jeden krásný a přitom docela jednoduchý trik. Jízdní kolo se jednoduše pověsí ke stropu. Je k tomu zapotřebí jen dvě kladky, kus lana, pár želez a kamarád se svářečkou. Tedy pokud jí sám nevlastníte a neumíte obsluhovat, pak pomocná ruka je samozřejmě zbytečná.

Základ držáku na jízdní kola tvoří profily ve tvaru U. Do těch přijdou postavit sama kola, koupíme je pěkně na svá kola.. kousek od konců jsou spojeny dvěma železy dlouhými 20 cm. Na tyto spojníky je na každý uprostřed přivařena přibližně metrová tyč, nahoře na těchto tyčích je trubka, která je spojuje a v ní otvor pro lano (je to rozhodně jednodušší, než háky, oka nebo tak něco). Vrtačka a lano protáhnout otvorem.. Na obou koncích této horní trubky jsou gumové dorazy, aby se nám zbytečně neomlátil strop.

Následně stačí jen na strop přidělat jednu kladku, na boční stěnu druhou, protáhnout lano.. Kola zasadíte koly do žlábku, řídítka přichytíte ke svislé tyčí a zbývá jen to celé vytáhnout nahoru a lano přivázat k nějaké skobě, či třeba k nábytku. V předsíňce dva krát jeden metr můžete mít takto v pohodě uskladněná i čtyři jízdní kola. Denně pod nimi projdete a nijak si jich nevšimnete (samozřejmě před uskladněním je musíte pořádně očistit, aby vám na hlavě nepřistávaly různé bonusy). Takto je můžeme uskladnit nejen na zimu, mohou viset celoročně a podle potřeby si je budeme stahovat a vytahovat.

Jedna odpověď na “Kam s jízdními koly přes zimu?”

  1. Zavěšení mě už taky napadlo. Jenže u nízkých stropů to prostě nejde. Kočárkárna nebo kolárna v baráku není, sklep sice ano ale jeho rozměry odpovídají spíš menší skříni a kolo se tam nevejde ani rozebrané na součástky. Kam s ním? (a to je celoroční problém)

Komentáře jsou uzavřeny.