Jak vybrat nadzemní nafukovací bazén

Ještě před nedávnem nafukovací bazény, zvané též nadzemní, pro většinu lidí znamenaly jen mělké brodítko, které mohly využívat jen naši nejmladší. Situace se změnila, dneska jsou v nabídce i takové, které mohou během léta posloužit i celé rodině.

Nafukovací bazény mají několik výhod. Ty nejmenší stojí doslovně pár stokorun a u velkých rodinných jsou ceny výrazně dostupnější než u jakékoliv jiné varianty. Jsou měkké, bez rohů a tím pádem také výrazně bezpečnější pro děti. Velkou výhodou je velmi snadná montáž i demontáž a také docela jednoduché uskladnění. Pokud se poškodí, není to žádná tragédie, i podprůměrně šikovný člověk by je měl bez větších problémů zvládnout zalepit (u dobrého výrobku jsou lepící sady na opravu přiloženy). Považují se za ideální řešení pro menší rodiny s dětmi.

Při výběru nadzemního bazénu samozřejmě velmi významnou roli hraje cena, ale není to jediná věc, kterou bychom měli zohlednit. Důležité jsou i rozměry, zvláště pokud plánujeme, že ho bude využívat více lidí a také dospělí. Pokud ho chceme jen pro miminko, samozřejmě sáhneme po nějakém mělkém malém bazénku, ale když už máme starší ratolesti, pro ty to už není příliš vhodné řešení. Tam raději začínáme výběr u bazénů, které mají alespoň třímetrový průměr a hloubku od tři čtvrtě metru nahoru. Zohlednit bychom měli i prostor na naší zahrádce, pod celým nafukovacím bazénem by měla být plocha co nejrovnější. Lepší je vybírat produkty známějších značek, protože u nafukovacího řešení je velmi důležité, z jak kvalitního materiálu jsou vyrobeny. Měl by být co nejvíc odolný proti působení slané vody, otěru, nárazům a hlavně proti negativnímu působení slunečního záření. Přeci jen jde o letní záležitost, která je sluníčku vystavena neustále.  Vyžadujme i kvalitní manuál, případně instruktážní film na cd či DVD, protože montáž není náročná, ale i u ní lze leccos špatným postupem zkazit. Navíc je důležité znát správný postup pro uskladnění a údržbu. Velmi užitečná je i filtrace, díky které nejen udržíme vysokou kvalitu koupání (a tím pádem chráníme naše zdraví), ale nemálo peněz ušetříme i u nákladů na vodu, která je rok od roku dražší. Větší a také cenově náročnější řešení by měly mít i pohodlný žebříček, podložku pod bazén a navíc krycí plachtu a skimmer neboli sběrač nečistot, které pomohou udržet čistou vodu.

Velmi zajímavý výběr bazénů za výhodné ceny nabízí internetový obchod Hawaj.cz – kromě nafukovacích nadzemních řešení jsou v nabídce i bytelnější konstrukce s rámem a samozřejmě i veškeré potřebné příslušenství, včetně velmi užitečných solárních sprch.  Ty se dá využít nejen před koupáním v bazénu, ale i na osvěžení či omytí na zahrádce, která nemá koupelnu s teplou vodou.

Podívejte se na celou nabídku obchodu na http://www.hawaj.cz/