Aby naše zahrádka byla neustále hezká a aby rostliny, které na ní pěstujeme dávaly co nejvíce užitku, musíme o ni dbát. Velká část péče je v různých ročních obdobích podobná, ale samozřejmě v červenci se objevují i některé aktivity, které jsou specifické pro tento konkrétní měsíc.
V zahradě můžeme odkvetlé víceleté rostliny zastříhnout. Díky tomu mohou vykvést ještě jednou, sice to bude trochu méně intensivní, ale stejně to oko potěší. Po zastřižení víceleté květinky pohnojíme. Omezujeme rozšiřování jehličnanů. Zastřihujeme bylinky a léčivé rostliny tak, aby se nám dobře rozrostly. Večer dobře zaléváme celou zahradu, zvláště v hodně horkých obdobích. Nestačí ji jen tak zavlažit, voda by se měla dostat ke všem kořenům – je lepší zalévat méně často, ale za to to musíme udělat opravdu pořádně. Preventivně můžeme provádět postřik. Na balkónech a v domácnostech bychom si měli prohlédnout jednoleté květiny, ty povadlé a ošklivé bez lítosti odstranit, aby zbytečně nezabíraly místo svým úspěšnějším sousedům. Pravidelně také začínáme hnojit rostliny, které držíme v květináčích, protože ty by měly mít vyčerpány již skoro všechny živiny z půdy. Pokud máme velmi slunečný červenec, je dobré rostliny odstranit z přímého slunce, abychom je nespálili. Netýká se to kaktusů, pro které je takovýto čas naprostým rájem, odpovídajícím jejich přírodním podmínkám.
Trávníky sekáme přibližně jednou za týden, během července bychom je měli také jednou pohnojit (hnojení v tomto období by mělo být přibližně jednou za tři týdny). Důležité je velmi pečlivé zalévání trávníku. Ty na písečné půdě potřebují dokonce až pět litrů na metr čtvereční u jílové půdy by měly stačit tři. Zalévání je opravdu nutnost, pokud to nemůžeme dělat ručně, je nutno vymyslet a pořídit nějaký automatický systém.V zahradních jezírkách a rybníčcích přikrmujeme rybičky, nedojedenou potravu likvidujeme. Pravidelně čistíme filtr a také odstraňujeme mrtvé listy vodních rostlin.
Z úrody bychom si možná ještě vychutnáme konec jahod, přibližně dva týdny po sklizni bychom měli zlikvidovat listí u dvouletých a tříletých rostlin, čtyřleté je dobré odstranit. Nové sazeničky můžeme vysadit kolem poloviny července a už za rok se můžeme dočkat úrody. Na konci měsíce se můžou začít objevovat kedlubny, ale na úrodu si počkejte až do srpna. Pro podzimní sklizeň se dá ještě vysadit mrkev či právě kedlubnu (některé odrůdy). Pokud chceme sklízet větší cibule, omezíme jejich zalévání, aby se síla přelila co cibulí a ne do listů. Česnek zasazený na podzim budeme nyní moci začít pomalu sklízet. Různé cukety a tykve sbíráme podle toho jak to máme rádi, ale menší jsou většinou výrazně chutnější. Měla by přijít velká sklizeň hrášku.