Vysávání je relativně jednoduchá činnost, kterou lze předat velmi rychle i například našim ratolestem. Nic složitého na tom není, prostě se jezdí po všech koutech až je koberec či podlaha čistá. Ale samozřejmě i u vysávání dobrá technika může leccos vylepšit a v některé situaci se hodí využít nějaký zajímavý trik.
Občas nám vypadně nějaký velmi malý předmět jako například šroubek od brýlí a nebo kontaktní čokčka, které nemůžeme jen tak jednoduše na koberci najít. V takové situaci vysavač může být docela užitečným pomocníkem (stejně tak v situaci, kdy se něco takového stane při samotném vysávání), stačí, že na hubičku vysavače připevníme silonovou punčochu a poté pečlivě vysáváme – drobný předmět nevsajeme a zachytí se na punčoše. Pravidelné měnění nebo vysypávání sáčků a případně čištění filtrů vám zaručí, že vysavač bude pracovat stejně kvalitně a ušetří vám hodně práce, pokud nevěříte, zkuste vysát místost s plným a poté z prázdným sáčkem a porovnejte si čas. Vodu nikdy nevysávejte. Časté a pravidelné luxování dlaždiček, lina a parket či plovoucích podlah vám ušetří spoustu práce při jejich následném mytí. Je to velmi rychlé ale díky vysávání zamezíte tvorbě nánosů, které se potom mnohem déle myjí. Vysávání popela lze zvládnout také normálním vysavačem, jen poté musíte bezpodmínečně vymýt a vysušit hadici a použitý nástavec. Při vysávání popela moc netlačíme snažíme se luxovat jemně. Při vysávání koberců nejlépe použijme normální nástavec a luxujme po směru vlasů, u koberců s delším vlasem stojí za to stáhnout výkon.
A dobrá rada na konec, rozhodně vždy je lepší vysávat než zametat, možná vás to bude stát trošku času navíc, ale je to pečlivější a nevíříte dále prach (ten se poté usazuje na policích apod. a vy ho vdechujete).