Pokládka PVC lina

Dlouhou dobu linoleum bylo považováno za nějaký materiál ze starých dob, který krásně nahradí ty super moderní plovoucí podlahy nebo klasické parkety. PVC lina byly v mnoha očích jen něco ošklivého a zbytečného vhodného leda tak někam do obchodu či jiných strochých prostor. Dnes se to mění a lina se znovu vrací do domácností – také díky stále lepším materiálům i cenové zajímavosti.

Výběr PVC lina musíme podřídit tomu, kam ho budeme pokládat. Trochu jiné se hodí do bytů a trochu jiné do namáhaných administrativních prostor. Výběr barvy by samozřejmě měl odpovídat plánované výzdobě stěn a samozřejmě nábytku. Koupíme větší než je místost, kde ho chceme položit. Před samotnou pokládkou bychom si měli připravit podklad, který by měl být co nejrovnější a samozřejmě čistý. Pokud to děláme například na starou křivou betonovou podlahu v paneláku nebo dlažbu, tak nás čeká stěrkování.  Po připravení podkladu může už začít pokládka lina. PVC linoleum si rozbalíme a poté ho začneme pomalu a pečlivě vyrovnávat – u vyrovnaného opatrně a nepříliš razantně seřízneme nadbytečné okraje (lépe méně než více, co odříznete už nenapravíte). Lepení provádíme u spojů a u okrajů, musí být velmi pečlivé, protože pvc má tendece se hýbat a vy určitě nechcete na své podlaze jezdit spolu s ní. Podél zdi si poté natáhnete lemovku (dolaďte k barvě PVC lina) a vše je hotovo. 

Jedna odpověď na “Pokládka PVC lina”

  1. Promiňte, ale PVC je vinyl, ale ne lino. Pvc podlahy jsou hlavně chemického složení, za to linoleum, je hlavně ze přírodního materiálu. Proto se PVC hodí do jiných provozů nežli lino. TO je poměrně „náchylnější“ na vlhko a vodu. nehodí se tedy do vchodů ven atd.

Komentáře jsou uzavřeny.