Jednoduché mytí oken

Část lidí se mytí oken vyhýbá, protože tu práci považuje za příliš namáhavou a zabírající mnoho času. Při tom zrovna mytí oken je velmi jednoduché a s trochou cviku i rychlé, stačí jen dodržovat základní postup a můžeme si ušetřit docela dost peněz, protože cena za tuto službu nebývá nízká, zvláště pokud vezmeme si poměr cena za náročnost.

K mytí oken budeme potřebovat tři dobře savé hadříky, houbičku, papírové ručníky, kyblík, teplou vodu, prostředek na mytí nádobí a další na mytí oken.

V kyblíku si rozmícháme v teplé vodě trochu prostředku na mytí nádobí, namočíme v něm houbičku a pečlivě omyjeme celé rámy oken. Nejvíce se věnujeme různým rohům, kde se špína nejvíce drží. Houbičku často propláchneme. Když jsme s rámy hotovi, vyměníme vodu, zase kápneme trochu  nějakého jaru, namočíme hadřík, pečlivě ho vyždímáme a začneme mýt samotné skla. Toto opakujeme dokud špína není z oken pryč. Na okně by maximálně měly zůstat šmouhy od vody. Poté dalším hadříkem vytřeme okno do sucha. Horní část okna postříkáme prostředkem na mytí oken a posledním hadříkem ho začneme blýskat. Děláme to tak dlouho dokud postříkaná část okna není úplně suchá. Pak postupujeme stejně s tím, že postupujeme směrem až dolů. Na konci případnou vlhkost v rozích a na rámu sebereme papírovým ručníkem.

Pokud okno je více méně čisté, tak ho nemusíme omývat jarem a stačí jen ono mytí a leštění prostředkem na mytí oken. Na začátku je vždy lépe si udělat čistší stranu okna, abychom neroznášeli zbytečně špínu. Při mytí a blýskání musíme vynaložit trochu síly, jinak na okně zůstanou šmouhy. Místo koupeného prostředku můžeme také využít triku našich předků a blýskat okno vodou s octem. Pro blýskání okna také můžeme použít staré noviny  nebo velmi se osvědčují poničené dámské punčochy. Jestli se obáváme, že nám vzniknou šmouhy, tak jednou z metod jak rychle zjistit na jaké straně okna jsou je mýt jednu stranu shora dolů a druhou z jedné strany na druhou, potom podle tvaru rychle lokalizujeme šmouhu.