Feng Shui inspirace pro obývák

Obývák je důležitou místností, ve které všichni členové rodiny tráví  hodně času během dne, proto u něj nezaškodí sáhnout po znalostech východních mistrů a pokusit se při jeho zařizování inspirovat zásadami Feng Shui.

Jakožto vlastně hlavní místnost, obývák by měl být pokud možno ve středu domu či bytu. Dveře by se neměly nacházet naproti sobě, pokud s tím nejde nic dělat, lze využít různé paravány. Nesmíme to ale přehánět, abychom zbytečně nezahltili prostor. Velmi nevhodné podle zásad Feng Shui jsou točité schody v obýváku, prostor mezi schody a jejich točitý tvar mají velmi negativní efekty. Dobrým a jednoduchým doplňkem jak si vylepšit obývací pokoj, je akvárium se zlatými rybičkami. Ideální počet je devítka. Dalším příjemným doplňkem může být fontánka, ale u všeho pamatujme, obývák úplně nezahltit.

Při rozmisťování sedaček a křesel je nutno pamatovat, že sedící by měl hledět ke dveřím – samozřejmě nejde to vždy, proto alespoň by neměl být ke dveřím nikdy zády. Koberec by měl mít stejný tvar jako pokoj, rozhodně patří pouze na podlahu, v žádném případě na stěnu. Počet otevřených poliček by se měl v obýváku minimalizovat, jejich otevřenost přitahuje špatnou energii. Samozřejmě jejich zaplnění knihami a různými předměty většinu problémů eliminuje.  Na stěnách je vhodné umístit v čtvercovém či obdélníkovém rámu nějakou rodinnou fotografii. Velmi pozitivní vliv pro Feng Shui má i vynechání dveří, energie potom může kroužit bez zábran. Významnou roli hrají i zrcadla, pomáhají se světlem a také vytváří větší prostor. Televize by v obýváku neměla stát ve středu, v ideální situaci by měla být umístěna v zamykatelné skříňce. Hlavním bodem místnosti by měl být volnější střed, ideálně s krbem a nebo s výhledem z okna či na zahradu. U barev se řídíte tím, které jsou rodině nejpříjemnější. Obývák by měl být hodně světlý.

Samozřejmě při zařizování obýváku podle Feng Shui, výše uvedené rady jsou jen inspirace pro vás. Nejdůležitější roli stejně odehraje vaše intuice, protože místo kde žijete má sloužit vám a ne teoretickým poučkám.