Bezpečné používání vrtačky

Ačkoliv se to určitě mnoha lidem nezdá, zvláště těm, co mají dlouhou praxi v používání vrtačky, jde o docela nebezpečný nástroj, kterým si mírně nešikovný člověk může hodně ublížit. Tady je pět bezpečnostních tipů pro všechny, kteří vrtačku drží poprvé v ruce.

1. Elektřina – pokud vrtáte do zdi, vždy si ověřte kudy vede elektřina. Podle plánů a pokud je nemáte, tak nejlépe detektorem elektrického vedení, na trhu je jich velký výběr v různých cenových relacích a je to investice do vašeho zdraví, možná i života.
2. Oblečení – vyhýbejte se volnému plandavému oblékání pokud máte v ruce vrtačku, mohlo by se začít natáčet na vrták. Rozhodně se vám při vrtání hodí ochranné brýle, pokud je nemáte klidně sáhněte po lyžařských či jiných co vám ochrání zrak.
3. Vrtáky – pozor, při vrtání se velmi rozehřívají, takže na ně hned po vypnutí nesahejte (to že se na ně nemá sahat při vrtání snad ani není nutno zmiňovat). Pokud je vyndáváte nebo vyměňujete, vyndejte vrtačku ze zástrčky.
4. Materiál – používejte správné vrtáky podle materiálu. Nepoužívejte například vrták do dřeva na betonovou zeď na tu si vezměte příklepový. Pokud si nejste jisti, požádejte prodavače v železářství o radu.
5. Prodlužovačky – používejte správné a dostatečné délky (abyste při vrtání měli trochu volna a ne vše napnuté na doraz), nejlépe s pojistkou. Nikdy vrtačku nezvedejte za kabel či prodlužovačku.

Jedna odpověď na “Bezpečné používání vrtačky”

Komentáře jsou uzavřeny.