Vůně do auta

Příprava na výrobu vůně do autaAsi každý člověk je rád, když mu v autě hezky voní. Na druhou stranu všudypřítomný syntetický zápach různých vonných stromečků také asi už není to pravé ořechové. Přitom není nic snazšího, než si nějaké vlastní vůně do auta vyrobit. Způsobů je několik, každý nás vyjde na doslovně pár korun a výsledek bude určitě předčit naše očekávání.

Vezmeme si kolíček, který dáme do nějaké menší nádobky, nalijeme jen tolik vody, aby byl kolíček úplně ponořený a přidáme tam několik kapek vybrané vonné silice (tady se řídíme tím, co máme rádi, velmi oblíbené jsou levandule, máta nebo eukalyptus – s postupem času je můžeme samozřejmě střídat). Necháme pár hodin nabírat vůni a… máme hotovo. Kolíček umístíme kamkoliv, kde nám to v autě vyhovuje. Když přestane vonět, stačí prostě jen celou operaci zopakovat. Potřebujeme vždy jen pár kapek vonné silice, takže nám lahvička vydrží opravdu dlouho.

U druhého způsobu budeme potřebovat kindervajíčko (přesněji jen nádobku – čokoládu můžeme v klidu sníst a hračku sestavit), trošku zrnek kávy, skořici, kus sušené kůry nějakého citrusu a provázek. Do vrchní části víčka uděláme dva menší otvory, kterými protáhneme provázek, ten, pokud máme v autě nějaký háček, kam pak vůni můžeme pověsit, můžeme buď zavázat na uzlík a nebo ho zatím necháme rozvázaný. Do kindervajíčka nejdříve vložíme kávu, pak citrusovou kůru a nakonec to pořádně zasypeme skořicí (čím čerstvější káva a skořice, tím hezčí a výraznější vůně dosáhneme). Teď už jen vajíčko zavřeme a pověsíme na vybrané místo. Když přestane vonět, náplň jednoduše vyměníme.

No a do třetice všeho dobrého můžeme v autě využít vůni různých mýdel nebo v poslední době velmi oblíbených vonných svíček. Můžeme je jen tak upevnit či položit (svíčku samozřejmě nezapalujeme), ale lepšího efektu dosáhneme tím, že si kousek nastrouháme, přesypeme do nějakého plátěného pytlíčku a ten pak umístíme kam se nám v autě zlíbí. No a samozřejmě jak vůně ztratí na intenzitě, obsah pytlíčku vyměníme.