Kladivo

Kladivo je velmi obvyklým nástrojem v každé domácnosti a mohlo by se zdát, že na něm není nic zajímavého. Prostě jde jen o rukojeť a samotnou hlavu kladiva sloužící  k zatloukání. Je jedním z nejstarších nástrojů co lidstvo zná, předměty podobné dnešním kladivům se používaly už před více jak 30 tisíci lety.

Nejčastější druhy kladiv:

Gumové kladivo: používá se pro práci s plechem, kdy nemusíme mít obavu, že plech při formování jakkoliv poškodíme. Může být také užitečné na jemné doklepnutí dlaždic a keramických obkladů nebo sádrokartonových panelů. Použít se dá i při skládání nábytku.

Zámečnické kladivo: Má ho téměř každý doma, ano to je to nejobvyklejší kladivo, které každý zná. Tato kladiva mají různou velikost, či respektive váhu, která je na něm většinou označena – váha bývá od 100 gramů do 1,5 kilogramu.

Nýtovací kladivo: Na první pohled vypadá velmi podobně jako zámečnické. Používá se při nýtování.

Tesařské kladivo: Je zvláště užitečné pro vytahování hřebíků z obtížně dostupných míst.

Truhlářské kladivo: Nemělo by chybět v dílně každého kutila. Používá se jak pro zatloukání hřebíků či klínků, tak pro páčení či vytahování hřebíků.

Zednické kladivo: Mívá různé tvary, a je užitečné při libovolné zednické činnosti. Může se s ním otloukat omítka nebo rozsekávat cihly.

Kamenické kladivo: Může se s ním rozbíjet beton či dlažební kostky, ale je pomocné i například při zatloukání tlustých kůlů.  Má těžkou hlavici, obvykle 3 až 10 kilogramů.