Zahradní jezírko ze starého sudu

Leknínové zahradní jezírko si můžeme také vytvořit velmi jednoduše bez velkých nákladů a těžké práce.

 Opatříme si starý, ale vodotěsný sud nebo podobně vhodnou nádobu. Nejdříve však vyzkoušíme, zda neteče. Sud poté zakopeme až po okraj do země a okolí ozdobíme kruhem z plochých kamenů. Dno nádoby pokryjeme dvacet centimetrů tlustou vrstvou bahna, které můžeme zúrodnit promícháním třech až pěti dílů kravince. Zasadíme několik leknínů a nádobu velmi opatrně naplníme vodou. Abychom zabránili zvíření, položíme na dno krátké prkno. Vodu se snažíme napouštět pozvolna.

Okolí vzniklého zahradního jezírka můžeme dotvořit v přírodním stylu. Přikrášlíme ho například trsy mechu a lesní trávou. Před příchodem zimy pak lze v tomto případě lekníny ve vodě ponechat. Musíme ale jezírko pokrýt několika prkny a vrstvou slámy. Tak předejdeme zamrznutí, a až jaro zaťuká, můžeme se na plovoucí bílé květy v jezírku opět těšit.

2 Comments

  1. Tompr

    ano je to levne ale na chvíli..tento sud během pár let zrezne a začne z něj utíkat voda a je šmitec…lepší je už když chci jezírko dát tomu trochu víc a koupit bud plastové nebo vytvarovat folii na jezirka přeci si dělam na delší dobu jezírko a ne na 3 roky….

  2. radykuti

    No, ale ten sud může být z různých materiálů a různě ošetřen ….

Comments are closed