Jak vybírat trampolínu

Trampolíny jsou čím dál tím oblíbenější, děti se s nimi setkávají ve školce, hracích koutcích a nebo u kamarádů. A tak není divu, že rodiče velmi často začnou přemýšlet, jestli by nebylo dobré koupit něco takového domů či na zahradu. Nabídka je široká a zrovna v tomto případě je důležité věnovat trochu více času správnému výběru. Protože nerozhoduje pouze vzhled.

1. rozhodně si musíme zjistit nosnost kupované trampolíny. Dítě si na ní často nehraje samo, ale s více kamarády a není vyloučené, že si i nějaký dospělý bude chtít sem tam zaskákat. Rozumným výběr by měl proto startovat přibližně na sto padesáti kilogramech. To vydrží i skupinku rozjívených ratolestí a také většinu rozverných „dospěláků.“ Pokud víme naprosto jistě, že bude pouze pro děti, můžeme pořídit i lehčí.

2. měli bychom brát i ohled na váhu trampolíny. Sice nás mohou přitahovat různé velmi lehké konstrukce, protože naznačují snadnou manipulaci, jenže také to znamená, že jsou méně stabilní a nemusí být vyrobeny z dostatečně pevných materiálů.

3. je dobré hledět do budoucnosti. Děti rostou a trampolínu bychom neměli kupovat každý rok, takže rozumnější je větší průměr, který je při poskakování bezpečnější. Navíc jak už bylo uvedeno v bodu jedna, velmi často si na ní hraje více dětí a ty samozřejmě také potřebují nějaký prostor.

4. důležitý je správný výběr skákací plochy, nespálíme se, pokud bude z materiálu PP mesh, který je odolný proti různým vnějším vlivům a UV záření.

5. významný je i kvalitní ochranný lem (kryt pružin), který chrání skákající před pádem do pružin. Také by měl být z materiálu, který má vysokou odolnost proti vnějším vlivům, abychom ho nemuseli kupovat každou sezónu.

6. no a samozřejmě důležitá je i ochranná síťka, která by měla být dostatečně vysoká – výšku přizpůsobíme dětem a také tomu, jak budou postupně růst.

7. užitečný je i kvalitní žebříček, který zjednodušuje vstup na trampolínu a zapínání síťky na suchý zip, vhodné pro rychlou manipulaci.

Kvalitní trampolíny s nulovým počtem reklamací nabízí obchod Hawaj.cz. Snadno se skládají, a samozřejmě mají i potřebné certifikáty garantující kvalitu provedení a bezpečnost. V nabídce je i veškeré potřebné příslušenství, jako například náhradní pružiny, soupravy na ukotvení do země nebo samostatné ochranné sítě.

Celá nabídka na http://www.hawaj.cz/trampoliny.html