Když si pořídíme novou vodovodní baterii, tak nám krásně blyští a je ozdobou kuchyně či koupelny. Každý si jistě přeje, aby takový stav trval co nejdéle a aby najednou nebyla matná, špinavá či plná fleků. Proto je potřebná její pravidelná údržba, neboť i obvyklé použivání ji prostě zanáší (kapky vody, zbytky prostředků atd.).
Normálně a pravidelně používanouvodovodní baterii bychom měli čistit přibližně každé tři dny. Stačí na to jemný hadřík a nějaký zásaditější tekutý čistící prostředek, úplně postačí například tekuté mýdlo. Díky pravidelné údržbě nebude nutno sahat po větším kalibru, neboli nějakém silném čistícím prostředku. Ten přijde na řadu až v situaci, kdy jsme čištění baterie zanedbali. Na trhu je jich dostatek, vybírejte podle vkusu, jen se řiďte zásadou, že by měly být použitelné na pochromovaný povrch a mít tekutou podobu. Tyto prostředky používáme podle návodu, s tím že obvyklý postup je nasáknutí čističem houbičky, jemné vyčištění zašpiněného povrchu následované velmi pečlivým omytím vlažnou či teplou vodou, osušením a na konci vodovodní baterii vyleštíme suchým měkkým hadříkem (no a příště nezapomeneme na pravidelnou údržbu).
Čemu bychom se při čištění baterie měli vyhnout ? Různým speciálním prostředkům, které nejsou určeny pro tento účel jako například silné čističe na záchody, prášky (škrábance asi nikdo na vodovodní baterii nechce) atd. Stejně tak bychom si měli dát pozor na různé prostředky obsahující sůl nebo chlór, protože ty by mohly nenávratně zničit povrch baterie – zvláště pozor na kyselinu solnou, často používanou v prostředcích na vodní kámen, rozhodně je to velmi špatný výběr. Takže při koupi prostředku je nutno si pečlivě přečíst jeho složení.