Slovníček – druhy omítek

ŠTUKOVÁ OMÍTKA

je hotová pastovitá hmota připravená k okamžitému použití. Používá se především na finální úpravu – vyrovnání zdí před malováním v interiéru. Při dokončovacích pracích je možné štukovou omítku nanášet jak na jádrovou omítku a hrubý beton, tak i na povrchy, jako je hladký beton, pórobeton a sádrokarton. Je vhodná pro rekonstrukce stěn panelových bytů po odstranění starých nátěrů a tapet, při opravách starých omítek před malováním. Primalex – Štukovou omítku nanášíme v tenké vrstvě (2-3 mm) na zdi a stropy pomocí zednického hladítka směrem zdola nahoru.

TERMOIZOLAČNÍ STĚRKA

Tepelně izoluje povrchy a omezuje plesnivění zdí v interiéru

Je to tenkovrstvá tepelně izolační stěrková hmota omezující prostup tepla zdí. Zvýšení teploty vnitřního povrchu snižuje i pravděpodobnost kondenzace vody a tím i možnost výskytu plísní. Aplikace na vnitřní povrch zdi zajistí především rychlé vytopení prochladlé místnosti. Termoizolační stěrka je ideálním materiálem zvláště pro panelové domy, nedostatečně zateplené půdní vestavby, promrzající štítové stěny, části stěn za topením a stěny, kde vlivem kondenzace vody vznikají plísně.

TENKOVRSTVÁ STĚRKA

je velmi jemná stěrková hmota pro tenkovrstvé tmelení stěn a stropů v interiérech. Díky standardní hustotě, vysoké přilnavosti a snadné roztíratelnosti ji lze velmi snadno nanášet na upravované povrchy. Po zaschnutí je částečně pružná, takže překryje drobné trhlinky povrchu, je velmi lehce brousitelná. Využívá se na vápenocementové omítky, beton, sádrové omítky, prefabrikované panely, dřevo a jeho vedlejší produkty a vždy, kdykoliv je žádoucí docílení velmi hladkého povrchu. Nanášíme ji pomocí ocelového hladítka.

2 odpovědi na “Slovníček – druhy omítek”

 1. Dobrý den prosím o zaslání informačních materiálů k vašemu výrobku – Termoizolační stěrka. Mám problém s promrzajícím štítem a tvorbou plísní. O tomto výrobku jsem se dozvěděl v pořadu Rady ptála Loskutáka, ale již jsem se nedozvěděl, kde se tento výrobek dá sehnat a za jakou cenu. Jsem z Hlinska v. Č. a v dostupném okolí a to jak i v obchodních řetězcech pro kutily OBI a hornbach o tomto výrobku nic nevědí.
  Za poskytnuté informace předem děkuji.

  Karel Macek

 2. Dobrý den,
  nejedná se o můj výrobek a musím tedy propagovat jiné firmy:D.
  Pokud v seznamu zadáte klíčové slovo termoizolační stěrka a necháte si jej vyhledat ve zboží, vykoukne na vás stránka plná firem, které jí propagují a prodávají. Ke svému zboží mají většinou detailní popis.
  Spíše než v obi bych jí hledal ve firmách, které prodávají fasádní nátěry, barvy, laky

Komentáře jsou uzavřeny.