Rekonstrukce bytu krok za krokem cast 1

Vážení příznivci mého webu. V současné době jsme po pulročním čekání a obíhání úřadů dostali za děsivých podmínek smlouvu o smlouvě budoucí na pronájem bytu. Součástí této smlouvy je i rekonstrukce totálně zdevastovaného bytu na vlastní náklady. Takže se do všeho pouštím sám s pár kamarády a Vás budu, tak jak stavba dovolí, obšťastňovat svými výtvory, včetně fotodokumentace.

V této části se projdeme po bytě a poskytnu k tomu trochu konemtáře:

Jako prví můžete shlédnout celkem historický půdorys, který poskytla obec.

A následuje samotná ukázka bytu:

Tímto vcházíme do chodby, která byla původně veřejná a nelegálně zabraná k bytu. Na stropě je klenba s totálně vypraskanou omítkou ( vedle domu jezdí tramvaje, takže se toho jednoduše nezbavíme). Podél zdi vede plynové potrubí, na zdech je starý email a jediné pozitivum jsou nová okna. Na zemi je původní dlažba, kterou bych rád zachoval. Dveře na obrázku se vybourají a udělá se přímý vstup.

Právě jste se otočili na takzvané vstupní dveře. Tahle čtvrť není zrovna proslulá svou bezpečností, ale tohle je sebevražda snad kdekoliv. Příčka je sbitá z prken a trámů, není zapuštěna ani do podlahy a jako bezpečnostní body slouží petlice dole a nahoře. Jeden pořádný výkop a je to celé dole :))

Vcházíme do předsíně (původně to byli 2 byty 1+1 . V předsíni je opět plynové vedení, nefunkční a těžký bojler plný vodního kamene ( ve 2 lidech jsme ho nesundali), vstupy na 2 záchody a opět totálne popraskaná klenba.

Z této bývalé kuchyně bude, jak doufám dětský pokoj. Zeď je podmáčená, podlaha v posledním tažení. Stropy připomínají mapu světa provedenou rzí. Vše se musí vybourat a nahradit.

Obývací pokoj má ty samé vlastnosti jako dětský. S tím rozdílem, že se zde musí probourat příčka mezi kuchyní (viz půdorys)  – z jednoduchého a prostého důvodu – byt nemá koupelnu a v kuchyni může být umístěna pouze pokud bude kuchyň i po zásahu větší než 12 metrů. jak doufám, vznikne proto kuchyňský kout oddělený od obýváku barem.

Zmiňovaná budoucí kuchyň, stejně jako ložnice, je naštěstí v lepším stavu, než ostatní místnosti, přesto tu bude zásahů požehnaně.

a nakonec ložnice…

V celém bytě se musí překopat voda, plyn, elektřina a vybudovat koupelna.

3 odpovědi na “Rekonstrukce bytu krok za krokem cast 1”

  1. Hm, to vypadá na docela solidní prácičku. Omlátit na holou cihlu, plyn a elektřinu do zdí, strop, podlahu, stěny.. Je toho dost na pár měsíců.

  2. Prokristáčka,jestli by nebylo lepší tam pěstovat žampiony nebo housenky,domnívám se,že je to ukázka bydlení občanů,kteří mají také práva………držím palce

Komentáře jsou uzavřeny.