Malý dřevěný svícen a voňavá svíce

Tento svícen může být hezkou ozdobou vaší domácnosti a nebo příjemným dárkem pro někoho blízkého. Jeho výroba není nijak složitá a proto můžete i tento návod podstrčit vašim dětem, co kdyby náhodou chtěly něco vlastnoručně udělat.

Budeme potřebovat dvě prázdné krabičky od sirek, kolem třiceti tenkých klacíků s tmavší kůrou, rychleschnoucí lepidlo na dřevo a ostrý nůž. No a samozřejmě na konci se hodí také čajová svíčka.

Nejdříve slepíme k sobě krabičky sirek delší stranou neboli stranou se škrtátkem. Nyní vytvoříme kolem krabičky plůtek se zašpičatělými klacíky – seřízneme několik klacíků na délku šířky slepených krabiček a přilepíme je na jednu stranu. Další klacíky seřízneme na stejnou délku a na jedné straně vyřízneme špičky. Ty přilepíme těsně vedle sebe kolem dokola slepených krabiček špičkou vzhůru – neořezaná strana bude na stejné úrovni jako spodní strana krabiček. A na konec si připravíme 4 trošku delší klacíky než je délka krabiček a 4 trošku širší. Ty nalepíme jako rám kolem plůtku 4 mírně pod horním okrajem a 4 mírně nad dolním. Vše necháme pořádně vyschnout, umístíme svíčku a hotovo. Tento svícen v šeru velmi hezky svítí, protože světlo se line i mezi plůtkem.

Zdá se vám to přeci jen složíté nebo se vám nechce jít do lesa sbírat klacíky ? Tak tady je jiný trik se svíčkou. Můžete mít domácí aromatickou svíčku. Musíte si jen sehnat celou skořici (takže úplně bez práce to také nebude), oboustrannou lepící pásku, mašli a samozřejmě také nějakou hezkou tlustší svíci. Změříte si obvod svíce, odstříhnete oboustrannou pásku podle této míry a přilepíte ji k dolní části svíčky. Poté postupně kolem do kola nalepíte skořici, přidržíte a přibližně v polovině ovážete mašlí. Nejenže to vypadá hezky, ale hlavně to krásně voní (no a bez chemie).