Lhota – pokládka el. kabelu do země

 Zákazník si objednal výřivou vanu, kterou chce umístit na zadní terasu. Požadavek na nás zněl zavést na místo 380 V zástrčku. Znamenalo to  položit do vzdálenosti 35 m přívodní kabel vedený pod zemí v hloubce min. 50 cm.


Začátek přívodu byl v domě, odkud se prorazila díra do přilehlé garáže lité z betonu a do její stěny se vysekala cca 4 cm hluboká a 1 m dlouhá drážka, do které se uložil a následně zazdil kabel CYKY 4 x 2,5. Po zatvrdnutí se místo přeštukovalo do ztracena.


Poté se kabel vyvedl přes vysekanou drážku v betonové podlaze mimo garáž, kde se zapustil do 50 cm hloubky pod zámkovou dlažbu a kačírek.

V další fázi, jsme překonali překážku v podobě pokračování betonového základu, který zároveň tvořil podklad pro branku tak, že jsme v 50 cm hloubky vyvrtali otvor pro průtah kabelu.

Dále jsme vykolíkovali a provázkem vyznačili místo pokračování výkopu kolem domu, který již vedl v zemině. Rýčem se strhli drny a pokračovalo se krumpáčem.

Po výkopu kolem celého domu se položil kabel v chráničce a celé se to zahrnulo. Zámková dlažba se zpět bude dávat při opravě vjezdu do garáže, kde je polovina dlažby propadlá.