Jak zmenšit náklady na topení

Pokud jste ekologicky zaměření, tak určitě víte proč chcete zmenšit spotřebu topení. A pokud vám ekologie moc neříká, či s Klausem vycházíte z toho, že zdroje jsou a budou a příroda je a bude, tak alespoň vaše peněženka by vás mohla přesvědčit, zvláště při dnešních cenách energií, že i výdaje na topení lze zmenšit.
Nejlepší je, pokud plýtvání tepla zamezíte hned u zdroje a to namontováním termostatů (kdo je má tak samozřejmě toto už dělat nemusí). Tím si budete moci regulovat teplo v místnostech přesně podle potřeby. Drobností, která pomůže zvýšit teplo v místnosti a vám přidá další úložný prostor je police nad radiátorem – pomáhá odrážet teplo přímo do místnosti, zvýší tak váš komfort a sníží spotřebu, jinak stoupá vzhůru a se u stropu ochlazuje. Při vaření stahujte topení.

Pokud máte v místnostech závěsy, tak si je podšijte izolační tkaninou, která vám pomůže udržet teplo v pokoji. Pokud máte na oknech rolety, tak je pravidelně v noci stahujte, stažené vám pomáhají také udržovat teplo a sníží vaši spotřebu. Prohlédněte si také všechny dveře a okna jestli vše dobře těsní a netáhne vám dovnitř. Případně pak vše utěsněte. Pokud větráte, tak ne na malou ventilačku, ale vždy rychle z prudka.  Obecně se snažte nedopustit do vychladnutí bytu, protože od nuly se ohřívá déle a topení vás tím pádem stojí více.

V místnostech kde jste na stálo nemusí být více než 20 stupňů. Na spaní může být i méně. Zkuste si dlouhodobě jaký je při tom váš komfort případně zkuste teplotu mírně snížit. Teplota stažená o jeden stupeň může dát i 10 procetn úspory nákladů na topení.