Jak nejjednodušeji zbavíte starší železné předměty počínající rzi?

Zní to možná divně, ale na rez je nejlepší polohrubá  mouka. Předmět se rzí nejprve omyjte v horké jarové vodě, to aby nebyl mastný. Připravte si do mističky polohrubou moukou a střídavě namáčejte houbičku ve vodě, v mouce a drhněte dotyčnou zrezivělou věc. Ačkoliv to tak na první pohled nevypadá, je to rozhodně výrazně účinější, nežli obdobná procedura odstranění rzi s práškem na nádobí. Jen pak nezapomeňte, že pokud dotyčný předmět následně nenakonzervujete nějakým tukem, tak bude za den opět rezavý a odstranění rzi můžete začít od začátku.

Pokud dáte přednost přeci jen prášku na nádobí, tak si nachystejte mističku, kartáček a houbičku. Do mističky si nasypte klasický prášek na nádobí, přidejte trochu vody tak, aby vám vznikla kaše a tu poté naneste na houbičku a kartáček. Tímto poté zrezivělá místa pořádně vyčistěte, opláchněte vodou a pokud možno zakonzervujte, z důvodů uvedených již výše.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pro přidání komentáře vypočítejte (ochrana proti spamu) Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.