Staré byty a trhliny na stropě jsou vzájemně přímo úměrné. Čím starší dům, tím urputnější svízel. A přesto se i na tento nedostatek našlo řešení. Jen o něm málokdo ví…

Říká se, že v jednoduchosti je genialita. I řešení, která vám nabízíme, je prosté, jednoduché a účinné.

Trhliny se prostě překlenou. Buď omítnutou laminátovou tkání nebo se schovají pod silnými hrubovlákennými tapetami, případně pod tapetu s reliéfním vzorem. Materiál totiž přilne k podkladu spodní částí lisovaného vzorku jen bodově a tím dosáhne ve spojení s pružností reliéfu schopnosti překlenout trhliny a napětí vyrovnat, a to aniž by se pak trhala ještě i tapeta. Pokud jde o mimořádně “těžký případ”, pomůže definitivně laminátová tapeta s vysokou pevností v tahu.

Život ale není jednoduchý a s prasklinami se často snoubí ještě jedna komplikace nerovný strop. Pak už nezbývá nic jiného než celý strop obložit sádrokartonovými deskami.

A ještě pár slov pro uživatele panelových bytů. V jejich případě je obložení stropů, má-li výsledek vypadat hezky, prakticky nezbytné. Betonový strop totiž na rozdíl od běžně omítnutých stropů neváže a nepropouští vlhkost a ve spojení s neomítnutými zdmi vytváří nepříjemnou atmosféru.

A na závěr malou ale důležitou poznámku: Z důvodu bezpečnosti uživatelů doporučují odborníci k montáži stropních konstrukcí kovové hmoždinky. Pro veřejné stavby jsou dokonce přímo nařízeny a jiné nepřipadají v úvahu. Důvod? Plastové hmoždinky žárem při případném ohni změknou a hrozí zřícení stropní konstrukce. Ale v tak exponovaném použití, jakým jsou stropní podhledy, je užití plastových hmoždinek vždy na pováženou. Námaha je značná a kov je přece jen kov.


  1. Kadlecová says:

    Dobrý den,
    bydlím v RD, který má 1 patro a je z roku 1927. Mám problém v tom, že je prohnutý strop a chtěla bych Vás požádat o radu jak by bylo možné nejlépe strop opravit, aby se co nejméně zatížil a nemusel se dělat nový.
    Děkuji Vám za odpověď.

    Kadlecová

Comments are closed.